برگزاری همایش خانواده و رسومات کهن در فرهنگسرای شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی عصر امروز همایش خانواده و رسومات کهن همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور دکتر سیما فردوسی در فرهنگسرای شهر برگزار گردید. در این همایش که با استقبال گسترده شهروندان مواجه گردید، دکتر فردوسی صحبت­های خود را در خصوص نحوه اداره خانواده در گذشته به شکل گسترده و امروزه به صورت هسته ای آغاز نمود و با اشاره به مزایا و معایب زندگی به صورت گسترده و جدا، کم توجهی خانواده ها به رسومات شایسته کهن از قبیل احترام به والدین، مشورت با بزرگ ترها، صله ارحام و توجه افراطی به تکنولوژی و شبکه های مجازی اجتماعی را از مهمترین معضلات نسل جوان بر شمرد.

مدیریت صحیح خانواده با توجه به اصول روانشناسی خانواده و اخلاق، خودمدیریتی به عنوان راهی برای مدیریت بحران های خانواده، توجه به فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی در روابط صمیمانه و گسترده با خانواده، اقوام و آشنایان و مشورت از دیگر محورهای صحبت­های ایشان بود.

در ادامه همایش و طبق هماهنگی قبلی در بخش پرسش و پاسخ ایشان دقایقی به پاسخگویی سؤالات حاضرین پرداخته و در خلال پاسخگویی مطالب کاربردی و آموزشی مهمی را بیان نمودند که با استقبال و قدردانی جمع حاضر همراه بود.

در حاشیه این همایش کربلایی حسنی مدیرعامل سازمان با اشاره به رسالت سازمان فرهنگی ورزشی در خصوص فرهنگسازی خانواده برگزاری همایش­های آموزشی این چنینی را در راستای افزایش معلومات خانواده ها در حل مشکلات و معضلات پیش رو مفید ارزیابی نموده و برگزاری همایش های مشابه را از برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی عنوان نمود.

 

آخرین اخبار

کانون آگهی و تبلیغات :آفرینش