برگزاری همایش "پرسش و پاسخ ازدواج سالم و پایدار" در فرهنگسرای شهر

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی روز گذشته 1 دی ماه، همایش "پرسش و پاسخ ازدواج سالم و پایدار" در دو نوبت صبح و عصر با مشارکت مرکز بهداشت شهرستان اراک و با حضور شاهین فرهنگ در فرهنگسرای شهر برگزار گردید.

     در این همایش پر بار شاهین فرهنگ به صورت طبقه بندی شده در خصوص ازدواج و مباحث خانواده سخنان خود را بیان داشته و حاضرین در این همایش سوالات خود را مطرح نمودند .

    در حاشیه برگزاری این همایش حمید کربلایی حسنی با اشاره به موضوعات خانواده و مخصوصاً ازدواج در ایجاد جامعه ای سالم بر برگزاری هر چه مؤثرتر همایش های تخصصی در زمینه خانواده و مباحث پیرامونی آن تاکید نمود.

برگزاری کارگاه آموزش تغذیه کاربردی در ورزش با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی اراک

کارگاه آموزش تغذیه کاربردی در ورزش با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی اراک در سالن همایش های کانون بسیج اراک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ، چهارشنبه نهم مهرماه کارگاه آموزش تغذیه کاربردی در ورزش با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی اراک برگزار گردید. دکتر امانی سخنران این همایش در خصوص اصلاح شیوه زندگی امروزی در زمینه تغذیه و راهکارهای پیشگیری از بروز چاقی پرداخت. پرسش و پاسخ در موضوع همایش پایان بخش این مراسم بود که با استقبال کم نظیری مواجه شد.

برگزاری همایش آسیب شناسی زندگی مشترک در فرهنگسرای شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی صبح امروز همایش آسیب شناسی زندگی مشترک با حضور حجت الاسلام و المسلمین دهنوی در فرهنگسرای شهر برگزار و با استقبال پر شور شهروندان به خصوص بانوان مواجه گردید.

در این همایش پس از استماع کلام وحی و اجرای سرود جمهوری اسلامی، خانم دکتر عظیمی مدیر گروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی اراک طی سخنانی به اهمیت نقش سلامت در زندگی زناشویی پرداخت و گسترش آموزش خانواده ها در راستای پیشگیری از بیماریها، معظلات و آسیب های زندگی مشترک را خواستار شد.

در ادامه میهمان برنامه حجت الاسلام و المسلمین دهنوی دقایقی در خصوص مشکلات زندگی مشترک و نحوه برخورد موفق زوجین با آسیب های پیش رو بیان مطلب نمود. ایشان با استفاده از نکات و اصول کلیدی در برخوردهای رو در روی همسران نحوه صحیح روابط را با توجه به آموزه های دینی یادآور شد.

پایان بخش این همایش، جلسه پرسش و پاسخ بود که در جوی صمیمانه و با ارائه پاسخ های کاربردی و مستدل از سوی میهمان برنامه برگزار گردید.

 

 

منطقه زیبای گردو میزبان همایش پیاده روی در آخرین جمعه خردادماه

صبح روز جمعه سی ام خرداد ماه همایش پیاده روی خانوادگی و ورزش صبحگاهی با حضور چشمگیر شهروندان مشتاق در دره زیبای گردو برگزار گردید. این همایش به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اجرا و مورد استقبال پرشور شهروندان واقع شد.

مراسم راس ساعت 8 صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و اجرای سرود جمهوری اسلامی با حضور جمعیت گسترده ای ورزشکاران رشته های مختلف در میدان کوهنورد آغاز شد. در ابتدای برنامه باستانی کاران با نوای گرم مرشد دباغچی به اجرای ورزش زورخانه ای پرداختند و حاضرین را به وجد آوردند. در ادامه مراسم پیاده روی خانوادگی همراه با موسیقی محلی ساز و دهل انجام شد سپس ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی نظیر نینجوتسو ، رزمیران ، ووشو و کیک بوکسینگ در حالی به اجرای حرکات نمایشی پرداختند که جمعیتی انبوه را مجذوب این بخش نمودند.

بخش جانبی این همایش کارگاه آموزشی مربیگری و داوری رسمی دارت بود که توسط مربی تیم ملی دارت و با همکاری انجمن دارت استان در میدان کوهنورد برپا گردید و با توجه به جذابیت این رشته توانست علاقمندان زیادی را جذب نماید .

در اینجا نوبت به اجرای موسیقی سنتی توسط گروه چکاوک رسید که با تکیه بر ارزشهای معنوی  و هویت ایرانی اسلامی قطعاتی پربار را به اجرا درآورند و بار دیگر یادآور جایگاه رفیع و ارزش هنر ایرانی باشند.

در حاشیه این همایش بسته های فرهنگی شامل چندین عنوان کتاب آموزش شهروندی ویژه گروههای سنی پایه و لوح فشرده بین کودکان و نوجوانان توزیع شد و همچنین علاقمندان با ثیت نام در مسابقات دارت و روپایی نیز به رقابت پرداختند و در پایان مراسم به7 نفر برگزیده در هر رشته جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید. مراسم قرعه کشی پایان بخش برنامه های این همایش بود.  شهروندان با ثبت نظرات خود در برگه های نظرسنجی در قرعه کشی نیز شرکت نمودند که به 4 نفر به قید قرعه جوایزی ارزنده اهدا گردید.

آخرین اخبار

کانون آگهی و تبلیغات :آفرینش