فراخوان سوگواره عکس عاشورا ویژه شهروندان کلانشهر اراک

     همزمان با فرا رسیدن ماه محرم الحرام 1440 هجری قمری، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اقدام به برگزاری «سوگواره عکس عاشورا» نموده است. لذا از کلیه عکاسان و علاقمندان دعوت بعمل می آید که آثار خود را در موضوع سوگواره به آدرس دبیرخانه یا پست الکترونیکی ارائه شده ارسال نمایند.

     سوگواره عکس عاشورا  فرصتی برای به تصویرکشیدن جلوه زیبایی های عاشورا، از شهادت، ایثار و فداکاری، آزادگی و وفا، شجاعت و فتوت، بصیرت و دلدادگی و ارادت مردمان این سرزمین به سرور و سالار شهیدان می باشد.

موضوعات محوری:

-         مراسم و آئین های عزادارای حضرت اباعبدا..الحسین (ع) در ماه محرم

-         تغزیه و شبیه خوانی محرم

-         آیین های سنتی عزاداری در ماه محرم

-         فضاسازی ویژه ایام محرم

-          سفره های نذری

-          نگاه خلاق به حادثه عاشورا

مقررات سوگواره:

– سوگواره در سطح کلانشهر اراک و در دو سطح حرفه ای و آماتور (با دوربین موبایل) برگزار می شود و کلیه عکاسان آماتور و حرفه ای کلانشهر اراک مجاز به ارسال آثار خود می باشند.

– هر عکاس می تواند حداکثر تعداد 7 عکس با طول ضلع بزرگ 2000 پیکسل و حداکثر حجم دو مگابایت به همراه مشخصات کامل فردی و تلفن تماس، به آدرس پست الکترونیک سوگواره یا آدرس دبیرخانه ارسال نماید.

توضیح1:برای ارسال عکسهای برگزیده، از صاحبان آثار دعوت می شود حداکثر در مدت سه روز پس از اعلام پیامکی سایز اصلی عکس را با توضیحات کامل ارسال نمایند.

توضیح2:  هر عکاس می تواند صرفا در یک بخش (حرفه ای یا آماتور) شرکت نموده و این موضوع را در ایمیل ارسالی قید کند.

– هیچ گونه دستکاری در عکس پذیرفته نمی شود؛ ویرایش عکس نیز، در حد تصحیح کادر بندی و تصحیح رنگ به مقداری که به اصل اثر خدشه وارد نسازد، قابل قبول است .

– ارسال عکس به منزله اعلام و اقرار به مالکیت آن می باشد و در صورت اثبات خلاف آن، علاوه بر حذف از تمام بخش های جشنواره (و استرداد جایزه یا حق التالیف اثر در صورت انتخاب)، کلیه عواقب قانونی و مسئولیت پاسخگویی در برابر مقامات صالحه و اشخاص مدعی، بر عهده ارسال کننده آثار بوده و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک در این خصوص هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد.

– عکس های ارسالی می بایست در محرم سال جاری گرفته شده باشند.

– عکس های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه ، قاب، لوگو و هر گونه نشانه تصویری باشد.

– ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش کلیه شرایط فراخوان سوگواره خواهد بود.

– تعداد 30 اثر از آثار رسیده به عنوان آثار منتخب جهت شرکت در نمایشگاه برگزیده خواهد شد.

–  سازمان فرهنگی،اجتماعی و  ورزشی شهرداری اراک مجاز است از عکسهای پذیرفته شده در نمایشگاه، در مواردی نظیر چاپ کتاب، بروشور، تبلیغات محلی، فضای مجازی و ... با ذکر نام صاحب اثر  استفاده کند .

جوایز:

بخش حرفه ای:

نفر اول مبلغ 5،000،000 ریال

نفر دوم مبلغ 4،000،000 ریال

نفر سوم مبلغ 3،000،000 ریال

بخش آماتور (با دوربین موبایل):

نفر اول مبلغ 3،000،000 ریال

نفر دوم مبلغ 2،000،000 ریال

نفر سوم مبلغ 1،000،000 ریال

به جر آثار منتخب به تمامی عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه پایانی راه پیدا کند گواهی شرکت و به ازای هر اثر مبلغ 800،000 ریال بعنوان حق تألیف اهدا خواهد شد.

گاه شمار سوگواره:

آخرین مهلت ارسال آثار: 8 مهرماه 1398

داوری و اعلام نتایج: نیمه دوم مهر ماه 1398

افتتاحیه نمایشگاه: نیمه دوم مهر ماه 1398

نحوه ارسال آثار:

1-      از طریق ارسال به پست الکترونیک سوگواره : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

2-      ا از طریق پست یا تحویل به آدرس دبیرخانه سوگواره : اراک، خیابان قائم مقام، روبروی سپاه روح ا...، سالن چند منظوره شهیدان ثامنی،  کد پستی: 3817763151

 

آخرین اخبار

کانون آگهی و تبلیغات :آفرینش