برگزاری همایش تغذیه سالم و فشار خون در فرهنگسرای شهر

 

    به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی اراک و مرکز بهداشت استان  28 خرداد ماه همایش تغذیه سالم و فشار خون با حضور معاونین خدمات شهری و برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری، سرپرست سازمان، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سرپرست آرامستان اراک، مسئول HSe شهرداری، جمعی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی  و مرکز بهداشت استان، رییس مرکز بهداشت اراک و کارشناسان و رابطین سلامت و عموم شهروندان در فرهنگسرای شهر برگزار گردید.

     در این همایش که با شعار تن سالم، فعال و و پویا با تغذیه سالم برگزار شد، نسرین یادگاری رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در قالب پاورپوینت مطالبی را در دو محور 1- کاهش مصرف نمک، کاهش مصرف روغن و افزایش استفاده از مواد غذایی سالم به خصوص میوه و سبزیجات، حبوبات و نان های سبوس دار و 2- راهکارهای جلوگیری از افزایش فشار خون و چگونگی کنترل فشار خون با استفاده از تغذیه و ورزش ارائه نمود. در پایان نیز برای حضار 10 سوال از محتوای سخنرانی و پاورپوینت ایشان مطرح و به برگزیدگان 10 جایزه نفیس اهدا شد.

     در حاشیه همایش نیز دو نمایشگاه اطلاع رسانی و آگاه سازی با پوستر و تراکت و نمایشگاه مواد غذایی و تغذیه سالم جهت بازدید علاقمندان برپا گردید.

 

 


 

آخرین اخبار

کانون آگهی و تبلیغات :آفرینش